Algus ehk miks selline blogi?

Ehk siis asjad olid nii.

Oli kord Facebook ja oli kord selline grupp nagu “Lugemise väljakutse”, kus ma üle aasta oma lugemiselamusi jagasin. Sellest tekkis lausa harjumus suurema osa loetud raamatute kohta mingi arvamus kirjutada.

Aga oh häda! Too Facebooki lugemisgrupp sai minu jaoks ühel hetkel liialt rahvast täis ja kus on liiga palju rahvast, seal hakkab ka kvaliteet vaikselt langema. Ja tuli üks mingi rumal hingamisterapeut kusagilt kolkast Raplamaalt ning julges ütelda, et tema eesti kirjandust ei loe, sest eesti kirjanikud on joodikud ja räägivad liiga palju alkoholist. Kusjuures Bukowskile ta joomist lubas. Ühesõnaga tulid inimesed, keda ma lausa füüsillselt ei talu!

Üldse jõudsin ma tegelikult selle aastakese jooksul seal grupis lausa korduvalt masenduda ühel konkreetsel teemal: inimesed loevad enamasti vaid värskeid, äsjailmunud raamatud, vähemal määral ka selliseid, mis on ilmunud viimase 10-15 aasta jooksul … aga kõik varasem ilmub arvustustesse vaid päris harva.

Lisaks hakkas üha enam häirima grupi orienteerumine kvantiteedile. Jah, seal oli huvitavat statistikat, aga ajuti tundus, et aeti taga peamiselt lehekülgede arvu, mitte seda, kuidas lugemine ja raamatud võiks inimhinge muuta ja inimest paremaks teha.

Ja nii otsisin üles oma vana bloggeri konto, mida ma pole juba aastaid kasutanud, panin oma vana ja väga isikliku blogi parooli alla, sest tänaseks on see lootusetult vananenud ja isegi minul on oma 2005 aasta arvamusi imelik lugeda ning alustan uuesti, sedakorda keskendudes eelkõige olulisematele kirjanduselamustele. Sest loen ma tõesti viimasel ajal palju, lähiajal peaks saama täis kahesajas loetud raamat sellel aastal.

Hetkel küll miski otseselt läbi saanud ei ole, nii et esimest regulaarset postitust tuleb ehk veel mõned päevad oodata, aga algus on vähemalt tehtud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s