Andrei Krasnoglazov – Miguel de Cervantes Saavedra elu ja looming

Suur hulk neid raamatuid, mida ma nüüd oktoobri keskel lõpetan, said alustatud juba septembri algupoole, kui Liisi veel elas ning jäid tema põetamise ajaks lihtsalt kuuks ajaks seisma. Nii ka selle raamatuga, mida alustasin juba 8. septembril, lõpetada jõudsin alles nüüd.

Krasnoglazovi Cervantese elulugu on midagi neile, kes tahavad lugeda niiöelda tõsist ja teaduslikku elulugu. Eesti keeles on 1966. aastal ilmunud veel teinegi Cervantese elulugu, nimelt Bruno Franki “Cervantes”, aga see on juba romaani rüüsse pandud biograafia, milles suur osa on ka autori fantaasial. Samuti ei keskendu see mitte kõigile Cervantese elust teada olevatele faktidele, vaid räägib pigem põnevamatest episoodidest tema elus.

Ja põnevust Cervantese ellu jätkus, nagu ka rahamuresid ja kannatusi. Minule endale tuli suure üllatusena see, et kirjanik oli suure osa oma elust hoopis elukutseline sõdur ning kõik tema tuntumad teosed on kirjutatud alles küpses eas. Seega pole kunagi hilja kirjutama hakata!

Mida pean raamatu nõrgaks küljeks, on ikka ja jälle seesama teema, mida biograafiatele ette heidan: et nad on biograafiad, mitte monograafiad. Sest mina oleks tahtnud lugeda palju enam just teoste kohta, nende kirjanduslikku analüüsi jne. Aga ilmselt selleks tuleks juba võtta ette mõni uus raamat. Cervantese tuntud teoste ilmumise loo ja tausta maalib antud teos piisavalt eredalt lugeja silme alla.

Seega hindeks 4/5

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s