Lugemisaastast 2019

Olen viimasel kuul olnud väga vilets sissekannete tegija. Nagu igal aastal, on ka nüüd just novembri lõpp ja detsembri esimene pool minu kõige intensiivsem tööperiood, mistõttu lugenud olen küll, aga mingeid muljeid pole kirja panna suutnud. Sellistel perioodidel ma vahel otsekui loen mingis mõttes “automaatrežiimil” ja valin pigem kergemaid raamatuid.

Aastaks võetud eesmärk – lugeda läbi 250 raamatut, sai täna hommikul täis. Üsna selge on ka see, et sellist arvu ma rohkem eesmärgiks ei võta, sest ehkki see on täiesti saavutatav, mõjutab see lõppkokkuvõttes loetud raamatute paksust. Kahel eelmisel aastal lugesin ma ka 200 raamatu ringis, aga mõlemal aastal oli loetu seas märgatavalt rohkem mahukaid teoseid, sel aastal on kõige paksem raamat alla 600 leheküljeline.

Tegelikult langes selle aasta sisse ju ka üks kuu, kus ma praktiliselt üldse ei lugenud, pool septembrit ja pool oktoobrit, mis läks Liisi haiguse ja matuste peale ja ka peale selle peaaegu lugemisvaba perioodi lõppu suutsin pikka aega lugeda vaid lasteraamatuid ja väga kerget meelelahutust.

Üldse pean seda aastat lugemise mõttes segaseks aastaks. Kui ma nüüd aasta peale tagasi vaatan, siis midagi väga eredat, mida ka kogu aasta elamuseks võiks nimetada, ei jäägi meelde. Aasta ilma suurte avastuste, suurte elamuste ja vapustavate teosteta. Kui ma praegu vaatasin oma Goodreadsi raamaturiiulit, kuhu ma kõik loetu punktuaalselt kirja panen, siis viie tärniga hinnatud raamatud on enamuses “Loomingu Raamatukogu” vihikud, ainult David Vseviovi elulugu ja Dovlatovi “Leivatöö. Võõramaa naine” on need teosed, mis võiks nende “Loomingu Raamatukogu” väljaannete kõrvale astuda.

Seda kõike kirjutades pean ütlema, et mu aju pole ikka veel täielikult tööst välja puhanud, ehkki olen juba kolmandat päeva jõulupuhkusel. Aga sellise kurnatud mõistusega ei suuda ma mingit korralikumat sissekannet teha. Seega jääbki üle nentida, et ehk järgmine aasta toob rohkem teravamat mõistust ja võimet jälle ka oma tekkinud mõtteid kirja panna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s